04.12.13

Mikuláš chodí v holínkách!

Protože letos k nám poprvé nepřijde Mikuláš osobně (usoudili jsme, že už nebudeme podceňovat inteligenci našich dětí, které se opět vyptávaly, bude-li tatínek na Mikuláše doma nebo se zase zdrží v práci), ušila jsem dětem na nadílku slušivé mikulášské holínky. Po návratu z tradiční Mikulášské na Kampě je pak děti najdou vycpané sladkostmi (i pár brambor se asi najde) zavěšené na okně. Jsem zvědavá na reakci, ale snad už bude konec dohadům, proč u nás Mikuláš má vždycky na nohou obuté tenisky!
Pokud také o něčem podobném uvažujete, připravila jsem podrobný návod, jak na to:

Potřebujete zbytky dvou látek - já jsem použila pevnější šedou bavlnu na vnější stranu a šedobílou hvězdičkovou látku na vnitřní podšívku a rantlík (obojí Látky Mráz), dále kousek ozdobné stužky na závěsné poutko. Barevnost je jen na vás, já použila své oblíbené ladění do šeda, oživené vánoční červenou. Rozměr závisí na tom, jak velkou botu chcete ušít.
Obě látky - vnější i vnitřní - přeložíme napůl a přiložíme na sebe (celkem tedy 4 vrstvy) a nakreslíme botu (buď přímo na látku obyčejnou tužkou jako já nebo si můžeme vyrobit šablonu a podle té obkreslit), sešpendlíme a vystřihneme. Pozor - vnitřní látku (v mém případě hvězdičkovou) - vystřihneme nahoře o cca 10-15 cm delší, abychom vytvořili rantlík.
Takto vypadá připravený materiál na jednu botu.
Vrchní a vnitřní díl sešijeme nejdříve k sobě v horním rovném švu, potom oba díly přiložíme k sobě a sešijeme je k sobě po celém obvodě - jen dole na "šlapce" podšívky (hvězdičkové části) necháme cca 10 cm nesešité.
V dolní části podšívky necháme cca 10 cm nesešitý otvor, abychom mohli celou botu obrátit naruby - respektive na lícovou stranu.
Sešitou botu obrátíme na líc a zašijeme i spodní otvor na podšívce.
Podšívku vtlačíme dovnitř, urovnáme a upravíme rantlík.
Přišijeme poutko...
....hotovo!

A co u vás? Naděluje Mikuláš osobně nebo také nechává nadílku za oknem? A čím děti nejčastěji obdaruje?

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za návštěvu, přijďte zase:-)