15.03.14

Pokojík pro osmiletého školáka

Náš školák pomalu, ale jistě vyrůstá ze svého dětského pokojíčku. Rodiče by mu rádi dopřáli velkou, pohodlnou postel a dostatek úložných prostor na všechny jeho hračky, plyšáky, stavebnice, hry a knížky. Rád by si také pěkně vystavil svou sbírku Bioniclů. Samozřejmostí je i dostatečné pracovní místo s možností rozšíření tak, jak bude narůstat objem školních povinností. To vše na 9 m2. Výhodou je, že v pokojíku není nutno hledat místo pro šatní skříň, ta je umístěna na jiném místě, ve společné šatně rodičů.
Náš školák rád čte, hraje hry na počítači (ten ale zatím v jeho pokojíku nebude), má rád Star Wars, Minecraft a žlutou barvu:-) Tyto zájmy budou i vodítkem stylového ladění pokojíku.

Klíčovým momentem při plánování nového půdorysu bylo umístění postele. V úvahu připadají dvě varianty:


I. Postel umístěná pod oknem přes celou šířku pokoje (2,20 m)II. Postel napravo od vchodu, kde je širší výklenek a nebude tedy překážet v průchodu pokojem. Do záhlaví postele je umístěna úložná skříňka, která plní funkci čela postele, úložného prostoru a zároveň oddaluje přečnívající část lůžka od vchodu do pokoje.


Dále bylo třeba navrhnout úložné prostory všude, kde je to možné, aniž by se malá plocha pokoje příliš zahltila. Řešením je ukládání v na míru zhotovených policových sestavách, opatřených variabilními krycími panely (výsuvy, posuvná dvířka). Ukládání je navrženo i v zásuvkách a policích postele. V pokojíku zatím zůstane nedávno zakoupený pracovní stůl a k němu ladící závěsná police (obojí z Ikea). Ten je umístěn nalevo od okna (náš školák je levák), resp. pod oknem v II. variantě. Do budoucna je počítáno s rozšířením pracovního místa - viz následující obrázky. Oba návrhy počítají i s menší relaxační zónou (Fatboy resp. jakýkoli sedací vak či puf).Pohled na stěnu s postelí s úložným prostorem. Nad postelí je navržena obrazová tapeta s motivem vesmíru, a úzká polička na vystavení Bioniclů, kteří se chystají přistát na Měsíci:-). Akcenty žluté barvy ma lampě, sedacím vaku a jedné z bedničkových polic.Pohled na protější stěnu s úložným systémem (otevřené police, výsuvy, posuvná dvířka). Na stěně je umístěna velká tabulová plocha.
Pohled na tutéž stěnu ve variantě s postelí pod oknem. Zde je již pracovní místo rozšířeno o přídavný stolek na počítač ze stejné série Ikea. Barevnost panelů na skříňkách je obměněna do šedo-žluta.
Obměna pracovního stolu pod oknem ve variantě II. Zásuvkové díly stylově ladí s ostatním nábytkem v pokoji.
A ještě vzorkovnice navrhovaných zařizovacích předmětů:Už se těším, až vybereme finální variantu a dotáhneme projekt do konce, abych se s vámi mohla podělit o fotky hotového interiéru!
Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za návštěvu, přijďte zase:-)