15.03.15

Šaty pro Elsu


V předvánočním chaosu jsem slibovala, že odhalím dva DIY dárky pro děti a jelikož už máme zase pomalu Velikonoce, asi nastal čas svému slibu dostát. Dnes tedy půjde o Elsu - lépe řečeno o její šaty. Pro neznalé problematiky filmů z produkce Disney jde o Elsu z pohádky Ledové království (mimochodem, hezký příběh i hudba). No, a Elsa má takové velmi speciální šaty a ještě speciálnější rukavice, které musí nosit, protože bez nich její ruce fungují jako mrazák. Napadlo mně, že šaty by naší malé slečně, která Ledové království sjížděla téměř celý loňský rok, mohly udělat radost. A protože jsem za ně nehodlala utratit nehorázně nadsazenou sumu a mám ráda originály, přijala jsem výzvu zhostit se jejich spíchnutí sama.

Výhodou bylo, že většinu materiálu jsem měla doma - konečně se dostalo po letech ke slovu moje staré "disco" tričko z pružného metalického úpletu i vysloužilé tyrkysové rukavičky, kterým jsem vykuchala podšívku, ustřihla konečky prstů (to zní morbidně!) a trochu je zúžila na dětskou velikost. Materiál na vrstvenou sukni a pláštík dodala babička ze svých neuvěřitelně bohatých domácích zásob a v Látkách Mráz na mně zase čekal zbyteček tyrkysového metalického úpletu za cca 15,- Kč, který akorát vystačil na vsadku výstřihu a pásek (ten na fotkách není, jelikož byl dokončen až posléze přímo na modelce). Paradoxně nejvíc mně stála stříbrná metalická barva na textil, kterou jsem kreslila ledové vločky na pláštík - ve finále nejsou ani moc vidět, takže trochu vyhozené peníze, ale třeba se barva ještě využije v jiném projektu...


Dlouho jsem vymýšlela, jak šaty vlastně pojmout, aby vypadaly pokud možno étericky, ale zase odolaly divokým tancům a dovádění a vůbec, aby zkrátka byly použitelné.. Nejvíc zabrat mi dal plášť - pořád jsem nevěděla, jak na něj, až jsem narazila na návod na jednom sympatickém americkém DIY blogu. Postup je geniálně jednoduchý (na zhotovení stačí pouze nůžky - a látka, samozřejmě) a výsledek efektní. A povedlo se - ku spokojenosti mé a hlavně radosti obdarované!

Takhle vypadá střižený pláštík. Celý návod zde 


Tak co, pustíte se taky do šití? :-)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Díky za návštěvu, přijďte zase:-)